Okulista


Naszym celem jest skupianie profesjonalistów, których dorobek zawodowy przekłada się na bardzo wysoki i kompleksowy poziom usług. Dlatego w Gabinecie Okulistycznym przyjmują najlepsi specjaliści.

BADANIE WZROKU OBEJMUJE:

  • Ogólną ocenę stanu zdrowia oczu
  • Komputerowy pomiar wady wzroku
  • Badanie ostrości widzenie
  • Badanie dna oka.

DLACZEGO BADANIE WZROKU JEST TAKIE WAŻNE?
Podczas kompleksowego badania oczu zadaniem okulisty jest nie tylko przepisanie recepty na okulary czy szkła kontaktowe. Badanie polega również na sprawdzeniu oczu pod kątem obecności najczęstszych chorób i zbadaniu czy współdziałają one prawidłowo. Okulista sprawdza również, w jaki sposób oczy odzwierciedlają Twój ogólny stan zdrowia. Bardzo często okuliści są pierwszymi lekarzami, którzy wykrywają przewlekłe choroby układowe,
takie jak nadciśnienie i cukrzyca.
KTO POWINIEN PODDAĆ SIĘ BADANIOM WZROKU?
Badanie wzroku jest ważnym elementem dbania o nasze zdrowie. Dorośli powinni badać wzrok, aby w razie potrzeby zastosować silniejsze okulary czy szkła kontaktowe , oraz by wykryć wczesne objawy chorób oczu. W przypadku dzieci i młodzieży badania te odgrywają ważną rolę w zapewnieniu prawidłowego rozwoju wzroku . Widzenie jest ściśle związane z procesem uczenia się. Dzieci z niewykrytymi zaburzeniami wzroku często mają kłopoty z nauką. Bardzo często dzieci nie skarżą się na zaburzenia wzroku tylko dlatego, że nie wiedzą jak w "normalny" sposób przebiega proces widzenia.
Jeśli Twoje dziecko ma słabe wyniki w szkole, przebadaj jego oczy u lekarza okulisty . Najlepiej jest jak najszybciej wykluczyć ukrytą wadę wzroku, która może być przyczyną obniżonego funkcjonowania w szkole.